پیچیدگی مدیریت پروژه های ساخت و ساز

شما افراد کافی ندارید (و هرگز نخواهید داشت)

مدیریت پروژه های ساخت و ساز بسیار پیچیده است – قطعات متحرک زیادی وجود دارد، افراد در طول یک پروژه می آیند و می روند، و نیاز به زمان شما بی پایان است. همچنین یک تجارت کم حاشیه است که به این معنی است که همه تلاش می کنند کار را با حداقل منابع مطلق انجام دهند

نگاهی به لیست مجریان نظام مهندسی اراک بیندازید

شما مسئول بهینه‌سازی نیروی کار، مدیریت پیمانکاران فرعی، حفظ شرایط کار ایمن، رسیدن به نقاط عطف برنامه، سفارش‌های تغییر قیمت، ردیابی موارد فهرست کار، حفظ روابط خوب با مشتریان هستید. لیست ادامه دارد چگونه باید با همه اینها کنار بیایید؟

من یک بار شریک تجاری داشتم و به شوخی می گفتیم که با نارنجک دستی شعبده بازی می کنیم. هر لحظه ممکن بود یکی بیفتد و همه چیز منفجر شود.

کارهای زیادی برای انجام دادن به عنوان یک پیمانکار عمومی وجود دارد

اولین چیزی که باید بدانید این است که در واقع کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. شما آن را تصور نمی کنید. اگر سعی کنید هر یک از “بهترین شیوه ها” را برای هر جنبه ای از شغل خود انجام دهید، هیچ یک از آنها را انجام نخواهید داد.

شما زمان کافی در روز ندارید تا خودتان همه این کارها را انجام دهید، و تلاش برای نقطه‌گذاری تمام iها و عبور از همه t‌ها مسیر مطمئنی برای فرسودگی شغلی است.

اما ساخت و ساز یک تیم است، ورزش درست است؟ اگر خودتان به اندازه کافی ندارید، مطمئناً شخص دیگری در تیم وجود دارد که به میدان برود و کارهایی را که نمی‌توانید انجام دهید پوشش دهد…

شما پول کافی در بودجه خود ندارید تا بتوانید افراد را برای انجام همه کارها استخدام کنید

من خبرهای بد بیشتری برای شما دارم – مردم گران هستند. اضافه کردن یک هماهنگ کننده پروژه برای برداشتن این سستی هزاران دلار در ماه هزینه دارد و به احتمال زیاد شما بودجه ای برای آن ندارید.

اگر بودجه لازم برای اضافه کردن تعدادی کارمند پشتیبانی را دارید، به این دلیل است که پروژه به اندازه کافی بزرگ است که مقدار زیادی کار برای انجام دادن وجود دارد، و افراد موجود در بودجه هنوز آنقدر بالا نیستند که بتوانند تمام وظایف تنظیم شده در مقیاس را انجام دهند. .

و علاوه بر این، اگر پاداش های مرتبط با سودآوری پروژه یا شرکت دارید، آیا واقعاً می خواهید دلارهای گرانبهایی را در بودجه خود برای کارکنان اضافی خرج کنید؟

شما می گویید: «اما اندرو، این یک کار با هزینه است، مالک جیب های عمیقی دارد، و بودجه بیشتری در این پروژه برای کارکنان وجود دارد که من قبلاً دیده ام! مطمئناً می توانم افراد بیشتری را برای حمل بار این کار اضافه کنم!»

مجری کده

مجری کده با بهترین متخصصان و مهندسان و پیمانکاران آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه ساخت سوله در اراک | سوله سازی در اراک و حومه با قیمت مناسب میباشد

خدمات ما

ساخت سوله در اراک | پیمانکاری سوله در اراک | سوله سازی در اراک و شهرهای اطراف صفر تا صد

اجرای سوله سبک و سنگین در اراک و حومه

اجرای صفر تا صد سوله در اراک و شهرهای اطراف

ساخت انواع سوله های کوچک و بزرگ

انجام پیمانکاری ساختمان در اراک | پیمانکاری ساختمان در اراک | ساختمان سازی اراک و شهرهای اطراف صفر تا صد

اجرای صفر تا صد ساختمان در اراک و حومه

انجام خدمات پیمانکاری ساختمان در اراک

پیمانکاری ساختمان صفر تا صد اراک و شهر های اطراف

مشارکت در ساخت در اراک

اجرای صفر تا صد ساختمان در اراک و حومه

بازسازی ساختمان اراک در اراک

بازسازی خانه در اراک و حومه

کافیست با ما تماس بگیرید 09026479212 یا از طریق صفحه سفارش پروژه درخواست خود را برای ما بفرستید

حتی اگر پول داشتید – مردم برای انجام کار وجود ندارند

این آخرین خبر بد است… حتی اگر به نحوی موفق به دریافت کتابی از تجارت شوید که یک قطار آبگوشت بزرگ است – افرادی که برای پر کردن موقعیت‌هایی که آرزوی آن را دارید باید استخدام کنید، وجود ندارند.

من این را در آوریل 2023 می نویسم و کمبود نیروی کار در کل اقتصاد وجود دارد. 10 میلیون شغل آزاد در ایالات متحده آمریکا و 1 میلیون شغل آزاد دیگر در کانادا وجود دارد. بازار کار احتمالاً با بازنشستگی تعداد فزاینده‌ای از بازنشستگان، بدون اینکه گروهی جوان‌تر به‌اندازه مشابه پشت سر آنها برای پر کردن رتبه‌ها بیاید، تنگ‌تر می‌شود. این کمکی نمی کند که ساخت و ساز دیگر به عنوان یک صنعت جذاب دیده نمی شود – تعداد کمی از جوانان انتخاب می کنند که در این صنعت شغلی را شروع کنند.

از لحاظ تاریخی، ما می‌توانستیم برای تامین نیازهایمان هر زمان که این نیازها ایجاد می‌شد، به سرمایه انسانی فراوان تکیه کنیم، اما این روزها به طور فزاینده‌ای قابل اعتمادتر شده است که بتوانیم به دلخواه استخدام کنیم.

برای جمع بندی: کار زیاد است، شما بودجه ای برای استخدام افراد ندارید، حتی اگر بودجه داشته باشید، مردم وجود ندارند… پس ما چه کار کنیم؟

اولویت بندی با قانون 80/20

80 درصد از نتایج پروژه شما از 20 درصد فعالیت ها حاصل می شود. این اصل پارتو است و معمولاً قانون 80/20 نامیده می شود. از طرف دیگر، هر یک از 80 درصد فعالیت های کم ارزشی که می توانید انجام دهید، به هیچ وجه تأثیر معناداری بر نتیجه پروژه شما نخواهد داشت.

کارهای کم ارزش را در اسرع وقت انجام دهید، یا آنها را کاملا نادیده بگیرید. چیزهایی را که باعث حرکت سوزن می شوند را بیابید و تلاش خود را روی آنها متمرکز کنید. در اینجا ایده هایی از چیزهایی وجود دارد که می تواند در 20٪ برتر باشد:

کار مستقیم بر روی مسیر بحرانی برنامه

کارهایی که تحت تاثیر فصلی بودن هستند

محدوده های خود انجام شده با ارزش بالا

اقلام با سرب بلند یا اقلام با زنجیره تامین پیچیده

حوزه کاری غیر معمول یا غیر معمول

راه اندازی و بسته شدن

بهترین راه برای تفکیک گندم از کاه در شناخت فعالیت های با ارزش و کم ارزش، برنامه ریزی موثر در ابتدای کار است. در مقاله بعدی، من به بررسی عمیق برنامه ریزی پروژه خواهم پرداخت، اما در حال حاضر…

بدانید که برنامه ریزی همیشه یک فعالیت با ارزش است

ضرب المثل، شکست در برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است، در صنعت ساخت و ساز بسیار صادق است.

فوری در مقابل مهم

هنگامی که لیستی از فعالیت های با ارزش بالا را تهیه کردید، باید انرژی خود را نسبت به آنها اولویت بندی کنید. همانطور که یک پروژه پیشرفت می کند، بدون شک توسط درخواست های کم ارزش و فوری بمباران خواهید شد. اینها چیزهایی هستند که روز ما را مختل می کنند، تمرکز ما را پرت می کنند و ضرب الاجل کوتاهی دارند.

اگر تا به حال ایمیلی به این مضمون دریافت کرده اید که «من برای شما می فرستم

سفارش تدارکات اداری امروز بعدازظهر – اگر چیزی نیاز داشتید، به من اطلاع دهید!»، پس از اول می‌دانید که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم.

بسیاری از مهم‌ترین وظایف ما خیلی فوری نیستند و این می‌تواند برای موفقیت پروژه‌های ما بسیار مضر باشد. به عنوان انسان، اولین غریزه ما اغلب این است که با چیزهایی که نزدیک‌ترین و فوری‌ترین هستند مقابله کنیم، اما این کار وقت ارزشمندی را صرف می‌کند و حواس را از چیزهای مهمی که واقعاً باید توجه شما را جلب کند، منحرف می‌کند.

برنامه ریزی پروژه نمونه بارز یک کار مهم اما نه فوری است – به تعویق انداختن آن و اجازه دادن به آن به جایی که هرگز واقعاً اتفاق نمی افتد بسیار آسان است. همانطور که استعاره ترکیبی قدیمی می گوید – یک اونس برنامه ریزی پروژه ارزش یک پوند خاموش کردن آتش را دارد… سرمایه گذاری زمان برای برنامه ریزی هر بار سود سهام را به همراه دارد.

اهرم فناوری

آخرین پیشنهادی که ارائه خواهم داد یک پیشنهاد کلی و گسترده است، یعنی استفاده از فناوری برای افزایش بازده شخصی شما. یک برنامه برای تقریباً هر مشکل تجاری از جمله مشکلات ساخت و ساز وجود دارد. بسیار محتمل است که اگر چیزی خسته کننده و/یا وقت گیر را تجربه می کنید، افراد دیگر نیز همین موضوع را تجربه کرده اند و یک راه حل نرم افزاری برای ساده کردن کار و صرفه جویی در زمان وجود دارد.

بنا به دلایلی، به نظر نمی‌رسد که اکثر پیمانکاران عمومی به راه‌حل‌های فناوری فکر می‌کنند یا به دنبال راه‌حل‌های فناوری نیستند – این صنعت بسیار عقب مانده است، حتی در بسیاری از پیشرفته‌ترین شرکت‌ها.

یک جستجوی سریع در گوگل با بیانیه مشکل خود مانند «ردیابی موارد پانچ لیست»، «سفارش‌های خرید الکترونیکی برای ساخت و ساز»، «نرم‌افزاری برای کمک به حق مالکیت سازنده»، یا «به من کمک کنید زمانی را برای برنامه‌ریزی جلسه با شش نفر پیدا کنم» نتیجه می‌دهد. مجموعه ای از راه حل های مختلف و صرفه جویی در زمان که ارزش بررسی را دارند.

نتیجه

کارهای زیادی برای انجام دادن به عنوان مدیر پروژه در ساخت و ساز وجود دارد و شما هرگز آنها را به تنهایی انجام نخواهید داد. بدتر از آن، شما نمی توانید مشکل را حل کنید زیرا مردم وجود ندارند و کسانی که هزینه زیادی دارند.

با اولویت‌بندی بی‌رحمانه کارهای مهم و تمرکز تلاش‌های خود در آنجا، می‌توانید بدون نیاز به انجام هر کار کوچکی موفق باشید. طرح‌های پروژه به شناسایی وظایف مهم کمک می‌کنند و راه‌حل‌های فناوری می‌توانند وظایف را خودکار کنند تا زمان شما مؤثرتر شود.

از اینکه برای خواندن این وقت گذاشتید متشکرم – امیدوارم مطالب برای شما ارزشمند بوده باشد. اگر می‌خواهید قطعات خرد منظمی مانند این را در صندوق ورودی خود دریافت کنید، لطفاً به عنوان مشترک به انجمن بپیوندید!

این مقاله و سایر مقالات منتشر شده در این سایت بیانگر نظرات شخصی من هستند و توسط قوانین کپی رایت محافظت می شوند.

وقتی به محصولات و خدمات پیوند می دهم، آن پیوندها ممکن است پیوندهای وابسته باشند. اگر روی هر یک از آن پیوندهای وابسته کلیک کنید و خریدی انجام دهید، کمیسیون کمی دریافت می کنم. این کمیسیون توسط خرده فروش بدون هیچ هزینه ای برای شما پرداخت می شود

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به منظور حفظ قانون کپی رایت و ارزش‌های انسانی، امکان کپی محتوا و ترجمه‌ها بسته می باشد.